W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska gospodarzem XV Światowego Forum Zarządzania Internetem

05.06.2019

Ministerstwo Cyfryzacji zorganizuje w 2020 roku Światowe Forum Zarządzania Internetem (IGF) - międzynarodowe spotkanie umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju Internetu. To inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której uczestniczą przedstawiciele rządów, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe z całego świata.

Ręka trzymająca filiżankę z kawą

Podczas Forum poruszanych jest wiele zagadnień dotyczących zarządzania siecią i jej funkcjonowania, zarówno aspekty prawne, ekonomiczne, jak i społeczne. Pojawiają się tematy takie, jak: cyfrowa gospodarka oparta na danych, sztuczna inteligencja, innowacyjne technologie, kompetencje cyfrowe czy bezpieczeństwo.

- To duże wyróżnienie dla Polski, dlatego że będziemy gościć kilka tysięcy najważniejszych osób na świecie zajmujących się problematyką funkcjonowania Internetu, wolności słowa w Internecie, wszystkich problemów a także korzyści, które Internet ze sobą niesie – ocenia Marek Zagórski, minister cyfryzacji. - Jest to dowód uznania dla starań Polski, dla naszej aktywności w tym obszarze a także dla forów, które od kilku lat organizujemy wspólnie z NASK – dodaje.

Polska organizuje krajowy IGF od 2016 roku. Tegoroczny odbędzie się w listopadzie. Prezentowany jest tam polski punkt widzenia a przyjęte wnioski i rekomendacje są referowane podczas międzynarodowej konferencji. 

Światowe Forum Zarządzania Internetem odbywa się raz w roku i trwa kilka dni. Gromadzi kilka tysięcy uczestników. W tym roku IGF odbędzie się w Berlinie. Ubiegłoroczny miał miejsce w Paryżu. Zainaugurowali go prezydent Emmanuel Macron i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Wideo