W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie o współpracy między Ministerstwem Cyfryzacji a ICM UW

22.01.2016

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji oraz prof. Marek Niezgódka, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego podpisali Porozumienie ramowe o współpracy na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Sygnatariusze dostrzegają potrzebę współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń obu instytucji przy modernizacji systemu informacyjnego państwa, przede wszystkim w zakresie budowy i porządkowania rejestrów publicznych, tworzenia efektywnych e-usług publicznych, długotrwałego przechowywania i udostępniania danych pochodzących z sektora publicznego, jak również cyfryzacji procesów wewnątrz administracji.

Ponadto ICM UW – jako centrum kompetencji specjalizujące się w przetwarzaniu, analizie i modelowaniu danych oraz dysponujące nowoczesną infrastrukturą i wiedzą w tym zakresie – wesprze Ministerstwo Cyfryzacji w przeprowadzaniu analiz strategicznych, a także wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w państwowym systemie informacyjnym.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.01.2018 11:03 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
23.01.2018 11:03 administrator gov.pl