W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przypominamy o ustawowym obowiązku rejestracji przedsiębiorców na portalu Cieplo.gov.pl

17.10.2022

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się dziś konferencja prasowa, na której przedstawiono statystyki dotyczące rządowej porównywarki cen węgla – Cieplo.gov.pl. Korzystanie z niej jest bezpłatne dla kupujących i sprzedających.

Przypominamy o ustawowym obowiązku rejestracji przedsiębiorców na portalu Cieplo.gov.pl

– „Na portalu mamy obecnie zarejestrowanych 1208 przedsiębiorców i ponad 5 mln odsłon. Prezentowane są składy węgla z każdego województwa. Zależy nam na tym, żeby obywatele mieli możliwość wyszukania rzetelnych dostawców i porównania cen surowca dostępnego w najbliższej okolicy. Dlatego dostawcy mają obowiązek podawać aktualne ceny” –  mówił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Transparentność i rzetelność

Od 26 września br. dostępny jest portal www.cieplo.gov.pl, który służy do prezentowania cen węgla oferowanego przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych, klientom indywidualnym. Serwis łączy konsumentów i sprzedawców, ułatwiając zakup surowca.

Zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, sortymencie, cenie oraz pochodzeniu.

Treści prezentowane na portalu zostały ustandaryzowane, co ułatwia odnajdywanie potrzebnych informacji bez względu na to, kto je udostępnia. „Jest to szczególnie ważne dla osób rzadziej korzystających z internetu lub mających trudności w rozróżnieniu i ocenie wiarygodności oferentów” – tłumaczył sekretarz stanu.

Ustawowy obowiązek rejestracji

Porównywarka cen węgla to też cenne narzędzie promocyjne dla sprzedawców – pozwala dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów. Najwięcej przedsiębiorców zarejestrowało się w województwach: wielkopolskim (190), śląskim (160) i łódzkim (147). Najmniej w województwach: zachodniopomorskim (22), lubuskim (33) i opolskim (40). „Przypominam przedsiębiorcom o ustawowym obowiązku rejestracji na portalu. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, należy liczyć się z karą w wys. 15 tys.” – dodał minister Cieszyński.

Korzyści dla przedsiębiorców:

  • Możliwość dotarcia do dużej liczby klientów (narzędzie promocyjne dla sprzedawców).
  • Wzrost rozpoznawalności przedsiębiorcy w regionie.
  • Budowanie zaufania klientów – portal prezentuje sprzedawców, którzy w jasny sposób prezentują swoje oferty wraz z cenami.

 

Korzyści dla obywateli:

  • Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, sortymencie, cenie oraz pochodzeniu surowców.
  • Dotarcie do wiarygodnych i rzetelnych dostawców surowca w najbliższej lokalizacji.
  • Gwarancja transparentności – przedsiębiorcy wpisani na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych.
  • Mniejsze ryzyko nadużyć /bycia oszukanym/, szczególnie ważne w przypadku starszych, samotnych osób.
  • Oszczędność czasu.

 

{"register":{"columns":[]}}