W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Reklama polityczna w UE – ruszyły konsultacje!

12.01.2022

Rozpoczynamy konsultacje publiczne projektu unijnego rozporządzenia w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej (regulation on the transparency and targeting of political advertising). Na Wasze opinie i stanowiska czekamy do 21 stycznia 2022 r.

Trzy ikony w kolorze niebieskim przedstawiające megafon.

Projekt rozporządzenia opublikowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku to ważny dokument. Zawarte w nim propozycje regulacji dotyczą zarówno świadczenia usług reklamy politycznej, jak i ochrony danych osobowych, dlatego warto wziąć udział w konsultacjach.

Przeczytajcie i napiszcie

Rozporządzenie wprowadza m.in. zharmonizowane przepisy gwarantujące wysoki poziom przejrzystości usług reklamy politycznej i usług powiązanych w Unii Europejskiej. 

Projekt ten ma również służyć ochronie osób fizycznych w odniesieniu do przetwarzania danych osobowych w kontekście działalności w zakresie reklamy politycznej. 

Dotyka też zagadnień związanych z zapewnieniem efektywnego nadzoru oraz zwiększeniem odporności na zagraniczny wpływ i manipulację informacjami.

Celem ogólnym projektowanego rozporządzenia jest zarówno rozwój wspólnego rynku oraz zapewnienie standardów transparencji, jak i wspieranie wolnych oraz sprawiedliwych wyborów. 

Więcej informacji na temat rozporządzenia w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej znajdziecie na stronach Komisji Europejskiej.

Pełen tekst rozporządzenia jest dostępny na stronie EUR-Lex.

Do 21 stycznia!

Zachęcamy do przesyłania uwag i opinii na temat projektu do 21 stycznia 2022 r. Wystarczy e-mail wysłany na adresy: Anna.Podgorska-Buompane@mc.gov.pl oraz Przemyslaw.Typiak@mc.gov.pl

Przesłane materiały zostaną wykorzystane do przygotowania oficjalnego stanowiska Rządu do projektowanej regulacji. 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konsultacjach!

{"register":{"columns":[]}}