Sztab kryzysowy pracuje nad naprawą ePUAP

W piątek późnym popołudniem platforma ePUAP miała poważną awarię. W Centralnym Ośrodku Informatyki, który od 4 kwietnia przejął nadzór nad systemem, natychmiast zebrał się sztab kryzysowy.

Przez cały weekend trwały prace nad zdiagnozowaniem i naprawą awarii. W związku z przedłużającą się niestabilnością systemu ePUAP Centralny Ośrodek Informatyki dokonał zgłoszenia do wykonawcy systemu usterki krytycznej w ramach uprawnień przysługujących z tytułu gwarancji należytego wykonania systemu. Dostawca przyjął zgłoszenie i przystąpił do jego realizacji.

W Centralnym Ośrodku Informatyki cały czas pracuje sztab kryzysowy, który na bieżąco raportuje status prac i podejmowanych działań do Ministerstwa Cyfryzacji. Na chwilę obecną moment ostatecznego usunięcia problemów w bieżącym funkcjonowaniu ePUAP nie został sprecyzowany – będzie on ustalony po dokonaniu ustaleń z wykonawcą systemu. Przykro nam z powodu niedogodności.

Powtarzające się awarie potwierdzają wynikające z niedawnego audytu COI błędy w architekturze systemu. COI przejął ePUAP do eksploatacji w kwietniu br. i będzie pracował co najmniej do września nad doprowadzeniem do stanu stabilności i bezawaryjności. W tym samym czasie Centralny Ośrodek Informatyki prowadzić będzie działania związane z dostosowaniem wydzielonego profilu zaufanego do systemu ePUAP.

pdf Prezentacja dot. przeglądu ePUAP

0.63MB

pdf Streszczenie audyt ePUAP

0.29MB

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 22.11.2017 13:18
Osoba publikująca: Joanna Marczak-Redecka
Zmodyfikowano: 22.11.2017 13:18
Osoba modyfikująca: Joanna Marczak-Redecka