W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Udany start programu „Rodzina 500+”

03.04.2016

- Do soboty, do godzin porannych w całym kraju zostało złożonych 110 tysięcy wniosków w ramach programu Rodzina 500+ – poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. W konferencji poświęconej piątkowej inauguracji programu, udział wzięła również Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Paweł Szałamacha, minister finansów.

W trakcie konferencji Anna Streżyńska zaznaczyła, że jeśli utrzymałoby się takie tempo składania wniosków on-line, to w ciągu miesiąca wszyscy Polacy mogliby bez wychodzenia z domu – drogą elektroniczną, złożyć wniosek o świadczenie w ramach programu. - To jest ogromny przełom – stwierdziła i jak dodała to dopiero początek rewolucji elektronicznej, jaką zamierza przeprowadzić rząd.

- Czuwamy nad tym, żeby wszystko przebiegało bezpiecznie – powiedziała minister Streżyńska. Jednocześnie zaapelowała o korzystanie ze sprawdzonych kanałów składania wniosków on-line: dedykowanych stron poświęconych programowi oraz z serwisów bankowych. Poinformowała również, że dzięki sprawnemu funkcjonowaniu służb udało się zatrzymać dwie osoby, które chciały dokonywać nadużyć finansowych.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśliła, że start programu był bardzo udany, jak na tak duże wyzwanie organizacyjne. - Nasze dziecko stanęło na nogi, to pierwsze kroki, ale niezwykle ważne – mówiła.

Minister finansów Paweł Szałamacha zapewnił, że finansowanie programu „Rodzina 500+” jest w pełni zabezpieczone. "W budżecie na 2016 rok jest zarezerwowane 17 miliardów złotych. Spodziewamy się po tym programie także pozytywnego wpływu na gospodarkę" - poinformował. Zaapelował do rodzin, by wydawały pieniądze w tzw. białej gospodarce, tak by wszyscy byli beneficjentami wprowadzania programu.

1 kwietnia ruszył program „Rodzina 500 +”. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze dziecko.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
26.11.2017 15:33 Joanna Marczak-Redecka
Pierwsza publikacja:
22.11.2017 13:18 Joanna Marczak-Redecka