W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ułóż z nami program IGF 2020 – wydłużamy termin zgłoszeń

06.04.2020

Chcecie zaproponować temat warsztatów na 15. światowe Forum Zarządzania Internetem? Macie na to więcej czasu – na Wasze zgłoszenia czekamy do końca kwietnia.

Granatowe tło. w Lewym górnym rogu logotyp IGF2020. Po prawej stronie obrazka duży biały kołonotatnik. Wokół niego połamane niebieskie kredki i ścinki od ostrzenia. Na białej kartce ułożone w znak zapytania ścinki i ołówek. Powyżej temperówka.

Możesz mieć wpływ na najważniejsze decyzje dotyczące internetu! Jak? Zaangażuj się w przygotowanie programu tegorocznego Forum Zarządzania Internetem (IGF2020). Ta prestiżowa impreza w tym roku odbędzie się w Katowicach!

Dyskusja o najważniejszych sprawach

Kilka tysięcy uczestników, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych z całego świata. Przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowo-technicznego z różnych kontynentów. Aktywiści z organizacji pozarządowych. 2 listopada całe międzynarodowe środowisko internetowe spotka się w stolicy Śląska i przez 5 dni będzie dyskutować o najbardziej palących sprawach związanych z siecią.

- To właśnie w pierwszych dniach listopada Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się agorą naszych czasów – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. - Odpowiemy sobie na te najbardziej naglące pytania i na największe wyzwania, które stoją dziś przed użytkownikami Internetu. Będziemy rozmawiać o tym, jak uczynić Internet miejscem bezpiecznym, etycznym i transparentnym – dodaje.

Dołącz do nas!

Również i Ty możesz mieć wpływ na te rozmowy. Wykorzystaj niepowtarzalna okazję i już teraz zgłoś propozycje wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Masz propozycje sesji, warsztatów czy paneli – jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Możesz też zgłosić chęć udziału jako wystawca w ramach Wioski IGF. Na zgłoszenia - razem z ONZ – czekamy do 30 kwietnia.

- IGF 2020 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Zależy nam, aby przedstawiciele polskiej branży internetowej zaangażowali się w jego organizację i przebieg. To niepowtarzalna okazja – zachęca minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do zgłaszania propozycji namawiamy organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT a w szczególności młode pokolenie.

Cztery ścieżki

Tematyka tegorocznego IGF będzie się koncentrować na czterech głównych zagadnieniach. To dane, środowisko, inkluzywność i zaufanie. Pamiętaj o nich przygotowując swoje propozycje.

  • Dane

Chodzi o określenie najlepszych podejść do zapewnienia ego sposobu rozwoju ram zarządzania danymi na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Ścieżka umożliwi wymianę poglądów na temat wspierania korzystania z praw człowieka oraz wzmocnienia tożsamości cyfrowej obywateli.

  • Środowisko

Internet i nowe technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) mają ogromny wpływ na wyzwania dotyczące ochrony środowiska. Mogą pomóc w monitorowaniu i śledzeniu stanu środowiska, ułatwiając zrozumienie, zapobieganie i bardziej ukierunkowane interwencje na całym świecie.

  • Inkluzywność

Wnioski z tej ścieżki pomogą w zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnieniu ich potrzeb i zapewnieniu równych szans na połączenie z internetem.

Włączenie polega na zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnienia ich potrzeb i zapewnienia równych szans na połączenie z internetem.

  • Zaufanie

Zaufanie do świata online jest warunkiem koniecznym dla rozwoju internetu jako narzędzia upodmiotowienia obywatela,  wolności słowa i rozwoju gospodarczego. W tym kontekście zaufanie odnosi się do bezpieczeństwa, stabilności i odporności infrastruktury, systemów i urządzeń, a także do potrzeby bezpieczeństwa użytkowników.

Twoje pomysły i propozycje powinny wpisywać się w te tematy.

Zgłoś pomysł już dziś!

- IGF w Polsce będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze organizujemy jubileuszową, 15. edycję tej konferencji i robimy to w roku, w którym ONZ świętuje 75-lecie. Po drugie i najważniejsze - w listopadzie w Katowicach będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu - jego rozwoju i dalszego działania - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Wielu wydaje się, że to temat, który ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Omawiane w Katowicach tematy dotyczyć będą wszystkich użytkowników sieci – dodaje szef MC.

Bardzo nam zależy, by Polacy mocno zaangażowali się przygotowanie programu i przebiegu listopadowego IGF.

Propozycje można zgłaszać do końca 30 kwietnia. Pobierz formularz.

Uwaga! ONZ również przedłużył terminy dla swoich zgłoszeń. Można je składać do 22 kwietnia. Formularze znajdziesz online:

O tym, czy Twoja propozycja znajdzie się w programie tegorocznego Forum zdecyduje grupa niezależnych ekspertów powołana przy ONZ (w skrócie MAG). Ich spotkanie odbędzie się  w II połowie czerwca 2020 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ONZ.

Więcej informacji o IGF 2020 na www.gov.pl/igf2020

Materiały

Formularz zgłoszenia dzień 0 IGF2020
FORMULARZ​_ZGLOSZENIA​_DZIEN​_0​_IGF​_2020.docx 0.13MB