W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

We Wrocławiu o cyfrowej przyszłości samorządów

20.02.2020

- Chcemy działać wspólnie z samorządami i organizacjami pozarządowymi na rzecz nowoczesnego, innowacyjnego państwa– powiedział w czwartek we Wrocławiu wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister cyfryzacji stoi z mikrofonem o obok mównicy. Obok niego stoi Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP. W tle polskie flagi. Nad nimi wisi ekran z nazwą konferencji i jej logotypem.

Wiceszef MC wziął udział w czwartej z kolei konferencji z cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy – Samorząd Przyszłości”. Organizujemy je wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Wcześniejsze spotkania odbyły się w Stargardzie, Koninie i Opolu.

Rewolucja 4.0

- Internet Rzeczy (IoT) jest dzisiaj nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jest również nieodłącznym elementem rewolucji 4.0., która dzieje się na naszych oczach. Polska chce w niej brać aktywny udział, nie tylko jako jeden z wielu elementów tej rewolucji, ale również jako partner dla strategicznych państw i firm na świecie, które technologie IoT rozwijają – mówił wiceminister cyfryzacji.

Przypomniał też, że w nowej unijnej perspektywie finansowej, na lata 2021-2027, na działania w zakresie cyfryzacji przeznaczono kwotę około 60 miliardów złotych.

- Chcemy wspierać samorządy i prywatne firmy, by mogły skutecznie pozyskiwać środki z funduszy europejskich i realizować projekty cyfrowe, np. z zakresu Internetu Rzeczy. Chcemy, aby Polska stała się liderem cyfryzacji na świecie – mówił Adam Andruszkiewicz.

W stolicy Dolnego Śląska obecne była również Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Nowe możliwości

- Zależy nam, aby samorządowcy i przedstawiciele przedsiębiorstw z całej Polski mieli świadomość możliwości, z których mogą korzystać. Chcemy im m.in. przybliżyć informacje na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych. Wszystko po to, by poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii i rozwiązań mogli rozwijać swoje gminy i firmy - mówiła prezydencka minister.

Uczestnicy czwartkowej konferencji rozmawiali m.in. o wsparciu dla przedsiębiorców na badania i rozwój, o dobrych praktykach w rejonie i efektywnej transformacji cyfrowej.

Podczas naszych konferencji można porozmywać z przedstawicielami wielu instytucji takich, jak np. Polski Fundusz Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Już wkrótce następna okazja - kolejna konferencja już 27 lutego w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Serdecznie zachęcamy do udziału!

{"register":{"columns":[]}}