W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wolność słowa w sieci. Spotkanie ministra Janusza Cieszyńskiego z przedstawicielami wszystkich środowisk parlamentarnych

13.01.2022

W piątek, 14 stycznia, w Sejmie odbędzie się spotkanie robocze, w którym udział wezmą sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński oraz przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych. Konsultacje będą dotyczyły m.in. sposobów współpracy partii politycznych z międzynarodowymi platformami społecznościowymi.

Grafika na której widoczny jest długi stół z krzesłami, w nowoczesnej sali konferencyjnej. Nad stołem widnieje duży granatowy napis - logo "FACEBOOK".

Politycy spotkają się w związku z rozpoczęciem prac legislacyjnych nad wnioskiem ustawodawczym Komisji Europejskiej dotyczącym przejrzystości i targetowania reklamy politycznej oraz stanowiskiem rządu RP do tego dokumentu. Spotkanie to również odpowiedź na ostatnie działania Facebooka, podjęte w stosunku do profili partii Konfederacja.

To pierwsze tego typu konsultacje

W piątek poruszone zostaną kwestie prac, jakie trwają w związku z planami Komisji Europejskiej dotyczącymi szczegółowych regulacji, jakimi mają zostać objęte reklamy polityczne. To początek szerokich konsultacji społecznych zaplanowanych przez KPRM.

Projekt rozporządzenia opublikowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku dotyczy zarówno świadczenia usług reklamy politycznej, jak i ochrony danych osobowych. Rozporządzenie wprowadza m.in. zharmonizowane przepisy gwarantujące wysoki poziom przejrzystości usług reklamy politycznej i usług powiązanych w Unii Europejskiej.

Cel piątkowego spotkania z przedstawicielami partii politycznych to także dyskusja na temat działalności platform cyfrowych (VLOP) i ich wpływu na debatę polityczną w Polsce.

Zaproszenia na spotkanie przyjęły wszystkie kluby i koła parlamentarne. Spotkanie odbędzie się bez udziału mediów. Po spotkaniu zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem ministra Janusza Cieszyńskiego.

{"register":{"columns":[]}}