W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Złóż wniosek i miej wpływ na certyfikację cyberbezpieczeństwa!

08.08.2019

Zajmujesz się sprawami bezpieczeństwa w sieci? Mamy dla Ciebie propozycję. Komisja Europejska zaprasza do udziału w pracach Grupy Interesariuszy ds. Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa. To zespół ekspertów, który będzie doradzał Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).

Kolorowe cyfrowe kłódki na tle cyfrowych znaków

Do 17 września swoich kandydatów mogą zgłaszać: ośrodki akademickie, organizacje konsumenckie, jednostki akredytujące, organizacje standaryzacyjne, przedsiębiorstwa oraz stowarzyszenia branżowe.

Wybrani eksperci (50 osób) będą brali udział w tworzeniu propozycji europejskich programów certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

Utworzenie tej grupy doradczej to jeden z efektów wejścia w życie Aktu o Cyberbezpieczeństwie, którego celem jest wzmocnienie ochrony w tym zakresie na terenie Unii Europejskiej.

Jeśli jesteście zainteresowani, wypełnijcie zgłoszenie. Na stronie Komisji Europejskiej znajdziecie również szczegóły dotyczące organizacji Grupy i jej regulamin.