W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Znamy zwycięzców konkursu „Przyszłość jest dziś”!

26.10.2021

Uczniowie i nauczyciele z Biłgoraja, Ostrowi Mazowieckiej, Ożarowa i Radomia to laureaci naszego konkursu o cyfrowej przyszłości. Nagroda? Udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Grafika z ciemnozielonym tłem. Po lewej stronie tekst żółtymi literami: Znamy zwycięzców konkursu! Po prawej stronie grafika wektorowa przedstawiająca grupę ludzi w różnym wieku. Dwoje z nich trzyma książki, jeden piłkę. Dookoła nich znajdują się symbole związane z nauką: ekierka, ołówek, puchar, roślina, nić DNA.

Zadanie w naszym konkursie „Przyszłość jest dziś” było proste – wystarczyło przekonać nas, że akurat Wasza grupa (uczniów i nauczycieli) powinna wziąć udział w organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK warsztatach na temat sztucznej inteligencji. Wybraliśmy zwycięzców, którzy już 28 października wezmą udział w wydarzeniu. 

Nasi laureaci

Na warsztaty „Przyszłość jest dziś” zaprosimy uczniów z:

•    I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju
•    Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
•    Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie
•    Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu
 
Warsztaty online organizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Spotkania są kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli.

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu - „Cyfrowy mózg?” - planowane jest 5 listopada br. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.

***
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

{"register":{"columns":[]}}