W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zostań Liderem Technologii - dołącz do Programu Młodych Liderów!

20.07.2021

Zapraszamy na płatny staż w Departamencie Rozwiązań Innowacyjnych! Jeśli masz od 18 do 26 lat i interesujesz się cyfryzacją – szukamy właśnie Ciebie! Staż to świetna okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem administracji publicznej i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Grafika na białym tle. Na pierwszym planie tekst czerwoną czcionką: Liderzy Technologii. Przyjdź na staż. Na dole logotypy GovTech, Gov.pl/Cyfryzacja i KPRM.

- Celem rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, jak i również naszego programu stażowego jest to, aby stworzyć możliwość rozwoju młodych osób zainteresowanych szeroko rozumianą cyfryzacją. Liderzy Technologii świetnie wpisują się w założenia Programu Młodych Liderów - podkreśla minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Młodzi Liderzy

Projekt stażowy realizowany jest w ramach Programu Młodych Liderów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tej inicjatywy jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród młodych osób oraz wdrażanie szerokiego programu stażowego w administracji publicznej dla najbardziej utalentowanej młodzieży.

- Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił Program Młodych Liderów, by otwierać administrację na młodych. Nie ma lepszego sposobu na zdobywanie wiedzy i kompetencji, niż w ramach codziennie wykonywanych zadań. Liderzy Technologii to kolejna możliwość pracy w zespole tworzącym nowoczesne państwo. Zachęcam wszystkich, by próbowali swoich sił w konkursie! Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Jeśli chcesz zgłosić chęć udziału w stażu – wystarczy, że do 2 sierpnia 2021 wypełnisz formularz. Najlepsi Liderzy Technologii będą mogli rozpocząć staż w Departamencie Rozwiązań Innowacyjnych KPRM już od początku września tego roku.

Czym będzie się zajmował stażysta?

  • działaniami związanymi z promocją i rozwijaniem aplikacji mObywatel,
  • pomocą w obsłudze mediów społecznościowych i tworzeniu komunikatów prasowych,
  • organizowaniem pracy i współkoordynacją spotkań Grup Roboczych ds. Nowych Technologii,
  • analizą i opracowywaniem dokumentów projektowych,
  • wyszukiwaniem i analizą oraz propozycjami wdrażania rozwiązań innowacyjnych w zakresie nowych technologii z innych krajów,
  • udziałem w opracowywaniu materiałów informacyjnych i popularyzatorskich (interaktywne gry, prezentacje, filmiki itp.) z obszarów nowych technologii cyfrowych AI, IoT, Blockchain, Komunikacji Kwantowej,
  • aktualizacją i rozbudową Mapy Innowacji,
  • udziałem w spotkaniach międzynarodowych dotyczących nowych technologii oraz programów unijnych takich jak Digital Europe Programme (DEP), Horyzont Europa,
  • udziałem w rozwoju i realizacji projektów Departamentu Rozwiązań Innowacyjnych w Krajowym Planie Odbudowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Sprawdź więcej informacji i zostań Liderem Technologii już dziś!