W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu programu rządowego Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030

13.09.2021

W tegorocznym naborze do pierwszej edycji programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030 wpłynęło 487 wniosków.

Polski Inkubator Rzemiosła - schematyczny rysunek działania

Dzisiaj komisja konkursowa przyznała łącznie 274 dotacje, które pozwolą wzmocnić organizacje rzemieślnicze w zakresie przedsiębiorczości i kształcenia dualnego, w tym:

  • w ramach Ścieżki 1: Rozwój potencjału infrastrukturalnego organizacji rzemieślniczych dofinansowanie uzyska 135 ofert,
  • w ramach Ścieżki 2: Rozwój potencjału organizacyjnego rzemiosła oraz budowanie partnerstw lokalnych dofinansowanie uzyska 139 ofert,

Chcemy w ten sposób wesprzeć przygotowanie nowych kadr złożonych z fachowców, którzy zasilą później polskie firmy rzemieślnicze i specjalistyczne, bądź też samodzielnie będą świadczyć takie usługi. Chciałabym serdecznie podziękować za tak pozytywny odbiór Programu oraz zaangażowanie w jego upowszechnianie i już zaprosić na kolejną edycję w 2022 r.

– powiedziała wiceminister Olga Semeniuk.

Z organizacjami, których wnioski zostały przeznaczone do dofinansowania, skontaktują się przedstawiciele NIW-CRSO w celu przekazania informacji o przyznanej dotacji.

Materiały

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na naszej stronie poświęconej Inkubatorowi.
Zobacz wyniki konkursu na stronie NIW.