W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Budynek Ministerstwa Rozwoju, pomimo wybudowania pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku, jest w znacznym stopniu przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stopniowo planujemy kolejne remonty i usprawnienia ułatwiające każdemu gościowi i pracownikowi poruszanie się po budynku i komunikację z pracownikami.

Główne wejście do budynku znajduje się przy pl. Trzech Krzyży 3/5. Funkcjonują tam trzy podjazdy z poręczami dla osób niepełnosprawnych oraz wewnętrzna platforma przyschodowa.

Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.

Komunikacja pionowa zapewniona jest przez sześć dźwigów osobowych oraz platformy ruchome. Windy umożliwiają dostęp na każdą kondygnację, w tym jedna z nich ma rozmiary zapewniające swobodny wjazd i przemieszczanie się osoby korzystającej z wózka. Co więcej, mają one udogodnienia: wizualizację kondygnacji, przyciski na panelu sterowania oznaczone alfabetem Braille’a, powiadamianie głosowe.

Toalety w budynku, które znajdują się w okolicy sal konferencyjnych, są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Parking

Na parkingu od strony Placu Trzech Krzyży wydzieliliśmy miejsca postojowe, które mają wymagane rozmiary i oznakowania. Aby ułatwić poruszanie się, zapewniliśmy pochylnię na parkingu, umożliwiającą przemieszczenie się z jezdni na chodnik, a także dwa podjazdy prowadzące do wejścia głównego z chodnika. Wewnątrz do recepcji prowadzi wewnętrzna platforma przyschodowa. Pochylnia umożliwiająca dostanie się do wejścia głównego i recepcji znajduje się również na parkingu zlokalizowanym na wewnętrznym dziedzińcu.

Jeśli masz kartę możliwiającą korzystanie z uprawnień przewidzianych dla osób niepełnosprawnych i potrzebujesz dostać się do gmachu urzędu, możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Poinformuj biuro lub departament prowadzące sprawę (kliknij, aby sprawdzić dane kontaktowe komórek organizacyjnych). Ich przedstawiciel zgłosi do Departamentu Bezpieczeństwa i Obsługi Administracyjnej przyjazd Twojego pojazdu. Ochrona budynku umożliwi ci wjazd na parking i wskaże wydzielone miejsce.

Możesz też skorzystać z miejsc parkingowych przystosowanych do potrzeb osób  niepełnosprawnych znajdujących się na parkingach ogólnodostępnych przy ul. Hożej, Żurawiej i przy pl. Trzech Krzyży.

Poruszanie się po budynku

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w Ministerstwie Rozwoju gości i interesanci nie poruszają się po budynku samodzielnie. Zawsze towarzyszą im osoby zapraszające lub prowadzące sprawy. Zapewniają one możliwość dotarcia do właściwych pomieszczeń i zapewniają niezbędne wsparcie.

Osoby korzystające z pomocy psa asystującego mają zapewniony wstęp do budynku Ministerstwa Rozwoju. Pies ma prawo poruszać się wszędzie tam, gdzie osoba, której asystuje.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy tłumacza jezyka migowego,wyślij e-mail na adres: kancelaria@mr.gov.pl;

Sale konferencyjne  A,B,C/ 111/115 są wyposażone w urządzenia zapewniające wzmocnienie sygnału dla osób słabosłyszących.

W roku 2020r. planujemy zakup mobilnych urządzeń wspomagających osoby słabosłyszące w innych salach konferencyjnych Ministerstwa Rozwoju.