W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sejmowa komisja infrastruktury o współpracy Ministerstwa Cyfryzacji z Pocztą Polską

Wczorajsze posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury w dużej części poświęcone było kwestii rozwoju cyfryzacji na rynku usług pocztowych. W dyskusji wziął udział Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji.

Sprawozdanie na ten temat przedstawił członkom komisji Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. Szczegółowo omówiono także możliwe obszary oraz zakres współpracy Ministerstwa Cyfryzacji z Pocztą Polską. Przypomnijmy -  najważniejszymi korzyściami płynącymi ze współpracy administracji z narodowym operatorem ma być szybsze załatwianie spraw urzędowych przez obywateli i sprawniejszy obieg dokumentów w instytucjach państwowych. Resort cyfryzacji oraz Poczta Polska rozmawiają o możliwościach integracji platform ePUAP i Envelo, jak również kwestiach e-skrzynki i e-doręczeń dostępnych dla obywateli i przedsiębiorców. Współpraca grupa Poczty Polskiej oraz Ministerstwa Cyfryzacji realizowana jest w ramach porozumienia podpisanego przy udziale Ministra Infrastruktury i Budownictwa dnia 31 sierpnia 2016 r.

Materiały

Informacja na temat rozwoju procesów cyfryzacji na rynku usług pocztowych
informacja​_na​_temat​_rozwoju​_procesow​_cyfryzacji​_na​_rynku​_uslug​_pocztowych​_0.pdf 0.56MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
20.11.2017 10:09 Joanna Marczak-Redecka
Pierwsza publikacja:
22.11.2017 13:18 Joanna Marczak-Redecka