W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W poniedziałek w Katowicach rusza Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021!

03.12.2021

To będzie najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Polska od 6 do 10 grudnia stanie się forum międzynarodowej debaty o globalnej przyszłości internetu.

Z lewej strony zdjęcie dwojga uśmiechniętych ludzi korzystających z tabletu. Z prawej na niebieskim tle - logo IGF 2021 oraz data wydarzenia 6-10 grudnia, Katowice.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 to pięć dni spotkań, wykładów i seminariów na temat przyszłości internetu. Każdy może wziąć w nich udział - za darmo. Polska po raz pierwszy jest gospodarzem tego międzynarodowego wydarzenia. Szczyt odbędzie się w formule hybrydowej – na miejscu w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i online.

Wideo

Kopalnia tematów

Uczestnicy ponad 300 paneli i rozmów będą dyskutować m.in. o wpływie gospodarki cyfrowej na świat dotknięty przez pandemię COVID-19, inteligentnych miastach oraz transformacji.

W Szczycie udział wezmą przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych na czele z zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. gospodarczych i społecznych Liu Zhenminem. Ponadto swój udział potwierdziło także kilkudziesięciu ministrów z całego świata odpowiedzialnych za cyfryzację, przedstawiciele Banku Światowego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Polski rząd reprezentować będą m.in. premier Mateusz Morawiecki, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Janusz Cieszyński oraz minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Globalne ożywienie gospodarcze to temat przewodni dyskusji w pierwszym dniu Szczytu. Wezmą w niej udział (na miejscu i online) m.in. przedstawiciele ONZ, minister Janusz Cieszyński oraz ministrowie odpowiadający za obszar cyfryzacji z Syrii, Rwandy oraz Słowenii.

W panelu dyskusyjnym dotyczącym inteligentnych miast, który rozpocznie się także 6 grudnia o godz. 12.15, będą uczestniczyć ministrowie odpowiadający za sprawy związane z cyfryzacją z Czech i Japonii, przedstawiciele ONZ oraz władz samorządowych Amsterdamu i Katowic.

Na 6 grudnia jest także zaplanowana m.in. debata „Jak zarządzać zdecentralizowanymi cyfrowymi dobrami publicznymi? Blockchain między innowacją a regulacją”. Będzie to jedna z pierwszych okazji do dyskusji na temat roli państwa w rozwoju zastosowań technologii blockchain. W debacie wezmą udział regulatorzy, a także liderzy światowego rynku. Start – godz. 14.

7 grudnia odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia, w której udział weźmie m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Wszystkie dyskusje i panele będą transmitowane online.

Pełen program Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Wideo

Cyfryzacja i kultura

Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. W poniedziałek odbędzie się transmitowany przez TVP uroczysty koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) „Skrzydła umysłu”, który zainauguruje Szczyt. Transmisja w TVP zaplanowana jest na godz. 21.00. W trakcie widowiska zostanie zaprezentowany repertuar stanowiący wizytówkę Polski na świecie.

Drugiego dnia Szczytu (7 grudnia) zaplanowany jest występ laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Austriaka Ingolfa Wundera.

10 grudnia podczas ceremonii zamknięcia wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Pełna lista atrakcji, z których będą mogli skorzystać w Katowicach uczestnicy Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021.

Wszyscy Uczestnicy Szczytu od 5 do 12 grudnia mają zapewniony bezpłatny przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bezpieczeństwo

Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące pandemii COVID-19, udział w Szczycie jest otwarty dla uczestników, którzy nie mają objawów COVID-19, takich jak duszności, podwyższona temperatura ciała (powyżej 37,5 stopni Celsjusza) i objawów przeziębieni, jak również nie znajdują się na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym, a w ciągu ostatnich 10 dni przed wydarzeniem nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną.

Wstęp do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (MCK) będzie możliwy po spełnieniu jednego z poniższych warunków: uczestnik przedstawi certyfikat (preferowany w języku angielskim) o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson); w ciągu ostatnich 6 miesięcy taka osoba chorowała na COVID-19 i posiada odpowiednie zaświadczenie lub gdy uczestnik przedstawi zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 wykonanego nie później niż 48 godziny przed datą wejścia. Szybkie testy będzie można wykonać odpłatnie przed wejściem do Centrum Kongresowego.

Więcej informacji o zasadach związanych z pandemią COVID-19 obowiązujących podczas trwania IGF 2021.

Dołącz!

Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 jest wolny i bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na https://www.gov.pl/igf2021. Nadal można to zrobić. Zapraszamy!

Wideo

{"register":{"columns":[]}}