W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Bezpieczeństwo dokumentów publicznych

Ustawa z dnia 22 listopada 2018 roku o dokumentach publicznych (Dz. U. z 2018 roku, poz. 53) określa zasady funkcjonowania systemu bezpieczeństwa dokumentów publicznych, który obejmuje projektowanie, wytwarzanie, przechowywanie oraz weryfikację autentyczności dokumentów publicznych, a także inicjowanie zmian zabezpieczeń dokumentów publicznych przed fałszerstwem w oparciu o analizę przypadków fałszerstw tych dokumentów, a ponadto podnoszenie poziomu edukacji w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie dokumentów publicznych oraz współpracę z międzynarodowymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem dokumentów publicznych. Zadania w tym zakresie powierzone zostały Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, który wykonuje je za pośrednictwem Komisji do spraw dokumentów publicznych.

Na podstawie ustawy o dokumentach publicznych został uruchomiony Rejestr Dokumentów Publicznych. W rejestrze można zapoznać się z wyglądem dokumentów publicznych znajdujących się w obrocie prawnym w Polsce. Można również dowiedzieć się jak zweryfikować autentyczność poszczególnych dokumentów publicznych. Rejestr będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne dokumenty publiczne.

Rejestr Dokumentów Publicznych dostępny jest na stronie internetowej.
 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.10.2019 12:01 Joanna Ćmiel
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Departament Spraw Obywatelskich
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Bezpieczeństwo dokumentów publicznych 2.0 10.07.2020 16:56 Karolina Ołtarzewska
Bezpieczeństwo dokumentów publicznych 1.0 04.10.2019 12:01 Joanna Ćmiel

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}