W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Weryfikacja autentyczności dokumentów

W związku z wejściem w życie z dniem 12 lipca 2019 r. ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o dokumentach publicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach propagowania wiedzy  i edukacji w zakresie weryfikacji autentyczności dokumentów publicznych, opracowało Instrukcje weryfikacji podstawowych zabezpieczeń przed fałszerstwem dowodu osobistego oraz strony personalizacyjnej paszportu.

W Instrukcjach zaprezentowane i opisane zostały zabezpieczenia z tzw. pierwszego poziomu bezpieczeństwa dokumentów, możliwe do zweryfikowania bez wykorzystania specjalistycznych przyrządów. Instrukcja może być praktycznym materiałem do wykorzystania zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, gdy na podstawie dokumentu sprawdzeniu podlega tożsamość innej osoby.

Do pobrania:

Materiały

Weryfikacja autentyczności paszportu – podstawowe zabezpieczenia na stronie personalizacyjnej
Weryfikacja​_autentycznosci​_paszportu.pdf 0.68MB
Weryfikacja autentyczności dowodu osobistego – podstawowe zabezpieczenia
weryfikacja​_autentycznosci​_dowodu​_osobistego​_25​_06​_2019.pdf 0.41MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.08.2019 16:13 Karolina Ołtarzewska
Pierwsza publikacja:
25.06.2019 10:36 Magdalena Jakubiak