W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

23.06.2021

Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Grzegorzem Schreiberem, marszałkiem województwa łódzkiego i przedstawicielem Związku Województw RP, współprzewodniczyli czerwcowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu wziął udział również Michał Dworczyk, szef KPRM. Komisja obradowała w trybie hybrydowym.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Podczas posiedzenia Komisji minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przedstawił informację o realizacji  Narodowego Programu Szczepień.

Komisja zaopiniowała ponad dwadzieścia projektów aktów prawnych. Wśród nich był m.in projekt rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o upoważnienie Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli do wydania opinii wiążącej do projektu ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw.

Nagrodzono prace naukowe dotyczące samorządu terytorialnego

Podczas posiedzenia zostały wręczone nagrody XVIII edycji konkursu im. profesora Michała Kuleszy na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie dotyczące samorządu terytorialnego.

Oceniane prace pochodzą z dziesięciu uniwersytetów z całej Polski i odnosiły się do różnych dyscyplin naukowych. Wśród nadesłanych prac doktorskich znalazły się rozprawy poświęcone m.in. kontraktowi terytorialnemu, znaczeniu kapitału ludzkiego w kreowaniu innowacyjności regionów, zakresowi zadań własnych gmin czy budżetu partycypacyjnego.

W tym roku wyróżniono pięć prac. Nagrody otrzymali autorzy trzech prac doktorskich oraz dwóch magisterskich.

Nagrodę za rozprawę doktorską pt. „Kontrakt terytorialny. Studium prawnicze” otrzymał dr Dawid Chaba. Wyróżniono dr Mateusza Ćwikłę za rozprawę pt. „Typologia funkcjonalna gmin a realizacja zadań z zakresu ochrony środowiska przez samorządy gminne w województwie świętokrzyskim” oraz dr Macieja Jagódkę za rozprawę „Znaczenie kapitału ludzkiego w kreowaniu innowacyjności regionów w warunkach integracji europejskiej – na przykładzie Małopolski”.

Nagrodę za pracę magisterską pt. „Partnerstwo publiczno-prywatne w samorządzie terytorialnym”,  przyznano Annie Cichoń. Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Łukasik za pracę pt. „Dlaczego niektóre gminy w Polsce nie świadczą usług opiekuńczych? Analiza w kontekście charakterystyki społeczno-ekonomicznej”.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}