W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Branżowe programy promocji 2020 - 2022

Operatorami branżowych programów promocji realizowanych w latach 2020-2022 są:

 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - BPP IT/ICT oraz BPP sprzętu medycznego,
 • Polska Organizacja Turystyczna - BPP usług prozdrowotnych,
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - BPP polskich specjalności żywnościowych,
 • BERM Sp. z o.o. Sp. k - BPP meble, BPP kosmetyki, BPP jachty oraz BPP biotechnologie i farmaceutyki,
 • Konsorcjum firm: M Promotion International Sp. z o.o. oraz Agencja M Promotion Sp. z o.o. - BPP części samochodowych i lotniczych, BPP budowy i wykańczania budowli, BPP mody polskiej oraz BPP maszyn i urządzeń. 

6 listopada 2020 r. wprowadziliśmy kolejną zmianę do BPP Kosmetyki.   W 2020 r. nie będzie stoiska informacyjno-promocyjnego na  targach Beauty World Middle East 2020 w ZEA (targi zostały przeniesione przez organizatorów na 2021 r.). Zostanie natomiast przygotowane stoisko wirtualne promujące polską branżę kosmetyczną na wydarzeniu Cosmoprof Asia Digital Week organizowanym w listopadzie 2020 r. 

26 października 2020 r. zaktualizowaliśmy BPP IT/ICT.  Zrezygnowaliśmy z organizacji w 2020 r. stoiska informacyjno-promocyjnego na targach DLD Innovation Festival w Izraelu (wydarzenie odbyło się w formule wirtualnej).  W 2020 r. nie będzie także stoiska na targach Gitex w ZEA.  Stoiska na targach Gitex zostaną zorganizowane w 2021 r. i w 2022 r.  Organizację stoiska na targach Money 20/20 przenieśliśmy na 2021 r., dodatkowo stoisko na tym wydarzeniu zostanie zorganizowane także w 2022 r. Ponieważ w 2021 r. stoisko na targach Gamescom zostanie zorganizowane w ramach dużych wydarzeń promocyjnych (przeniesione z 2020 r.), stoisko na tych targach w ramach BPP IT/ICT zostanie zorganizowane w 2022 r. 

21 października 2020 r. wprowadziliśmy zmiany do BPP sprzętu medycznego. Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu organizaji stoiska na targach Zdravookhraneniye na 2021 r.  Organizację stoiska na targach Medica, które w 2020 r. odbywają się w formule wirtualnej, przenosimy na 2022 r. (w 2021 r.  stoisko na tych targach jest już zaplanowane). 

20 października 2020 r. dokonaliśmy kolejnych zmian w BPP Biotechnologie i farmaceutyki oraz BPP usług prozdrowotnych. Stoisko na targach CPhl Worldwide we Włoszech w ramach BPP Biotechnologie zostanie zorganizowane w 2021 r. Również organizację stoiska na targach World Travel Market w ramach BPP usług prozdrowotnych przenosimy z 2020 na 2021 r. 

5 października 2020 r. podjęliśmy decyzję o rezygancji z organizacji stoiska informacyjno-promocyjnego na targach High Point Furniture Market  w ramach BPP Meble w 2020 r. Planujemy organizację stoiska na tych targach w 2021 r.  podczas wiosennej edycji tego wydarzenia. 

1 października 2020 r. wprowadziliśmy kolejną zmianę w BPP maszyn i urządzeń. Stoisko informacyjno-promocyjne na targach Ugol Rossii & Mining zostanie zorganizowane w 2021 r. 

1 października 2020 r. dokonaliśmy kolejnych zmian w BPP części samochodowych i lotniczych. Stoisko na targach AAPEX Las Vegas zostanie zorganizowane w 2021 r., a stoisko na International Astronautical Congress w Paryżu odbędzie się w 2022 r. 

30 września 2020 r. wprowadziliśmy kolejne zmiany do BPP usług prozdrowotnych. Stoisko informacyjno-promocyjne na targach Kazakhstan International Healthcare Exhibition zostanie zorganizowane w 2021 r. Ponadto wykaz wydarzeń targowych, na których zostaną zorganizowane stoiska w 2021 r. został rozszerzony o sześć nowych imprez. 

KOMUNIKAT! 21 września 2020 r. podjęliśmy decyzję o udziale w targach wirtualnych w ramach BPP Kosmetyki i BPP Biotechnologie. Stoisko i działania promujące branżę kosmetyczną zostaną zorganizowane na targach WeCosmoprof, natomiast branża biotechnologii będzie promowana na targach BIO Europe Digital. Obydwa wydarzenia odbywają się w październiku 2020 r. Powyższe zmiany zostały wprowadzone do programów promocji. Zapraszamy do kontaktu z BERM, operatorem tych dwóch programów promocji, który przygotowuje udział w targach wirtualnych.

14 sierpnia 2020 r. podjęliśmy decyzję o zmianie terminu organizacji stoiska informacyjno-promocyjnego na targach Kyiv Fashion w ramach BPP Moda polska.  Stoisko zostanie zorganizowane w lutym 2021 r. (nie będzie stoiska we wrześniu 2020 r.). Powyższa zmiana została wprowadzona do BPP Moda polska. 

14 sierpnia 2020 r. wprowadziliśmy kolejne zmiany w BPP Meble. W związku z odwołaniem tegorocznej edycji targów ORGATEC w Kolonii, stoisko informacyjno-promocyjne zostanie zorganizowane podczas kolejnej edycji tego wydarzenia w październiku 2022 r.  Ponadto ponieważ targi Hotel Show Dubai oraz INDEX są organizowane wspólnie w ramach wydarzenia pn. Middle East Design and Hospitality Week, stoisko informacyjno-promocyjne na Hotel Show Dubai w 2021 r. będzie dotyczyło także przedsiębiorców realizujących działania promocyjne na targach INDEX.

31 lipca 2020 r. wprowadziliśmy zmianę w BPP meble. Stoisko informacyjno-promocyjne, które miało zostać zorganizowane w 2020 r. na targach Index International Design w ZEA  zostało zastąpione stoiskiem na targach IMM Kolonia w 2021 r. 

15 lipca 2020 r. dokonaliśmy zmian w BPP maszyn i urządzeń. Stoiska informacyjno-promocyjne na targach Mining Vietnam oraz EIMA Bolonia zostaną zorganizowane w 2021 r. 

9 lipca 2020 r. wprowadziliśmy zmianę w BPP Moda polska. Stoisko informacyjno-promocyjne w ZEA w 2020 r. zostanie zorganizowane na  wydarzeniu International Fashion Week Dubai w październiku 2020 r. 

KOMUNIKAT! Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele wydarzeń targowych zaplanowanych do realizacji w 2020 r. zostało już odwołanych lub przeniesionych na 2021 r. lub zorganizowanych w formule wirtualnej. W związku z powyższym organizacja stoisk informacyjno-promocyjnych w 2020 r. stała się w wielu przypadkach niemożliwa. Według stanu na dzień 1 lipca 2020 r. z zaplanowanych w 2020 r. 34 stoisk narodowych, tylko 5 zostało zorganizowanych w pierwotnym terminie, a w przypadku 7 stoisk zostały już podjęte decyzje o zmianie terminu ich organizacji. 

Poniżej prezentujemy informacje o dokonanych zmianach w zakresie organizacji stoisk informacyjno-promocyjnych wg stanu na 1 lipca 2020 r. (zmiany zostały także wprowadzone do poszczególnych BPP):

 • BPP IT/ICT – stoisko na targach Hannover Messe w Niemczech przeniesione na 2021 r.,
 • BPP Biotechnologie – stoisko na wydarzeniu BIO International Convention w USA (które odbyło się wirtualnie) zastąpione stoiskiem na targach BIO Europe Monachium w październiku 2020 r.,
 • BPP Budowa i wykańczanie budowli – stoisko na targach MosBuild w Rosji i Big5 w ZEA przeniesione na 2021 r.,
 • BPP Części samochodowe i lotnicze – stoisko na ILA Berlin Air Show przeniesione na 2022 r. (to wydarzenie odbywa się co dwa lata),
 • BPP Specjalności żywnościowe – stoisko na FHA w Singapurze przeniesione na 2021 r.,
 • BPP Usługi prozdrowotne – stoisko na Azerbaijan International Travel and Tourism Fair przeniesione na 2021 r.

Informacje o kolejnych zmianach w  organizacji stoisk informacyjno-promocyjnych będą zamieszczane po podjęciu kolejnych decyzji w tym zakresie. Informacje o zmianach w terminach organizacji wydarzeń targowych objętych programami: Brand i Go to brand można znaleźć na stronie www.trade.gov.pl.

19 lutego 2020 r. wprowadziliśmy zmianę w BPP części samochodowych i lotniczych. Z uwagi na brak możliwości zorganizowania stoiska informacyjno-promocyjnego na targach AUTOMECHANIKA Birmingham w 2022 r., stoisko zostanie zorganizowane w 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną wersją tego programu promocji. 

9 stycznia 2020 r. dokonaliśmy zmian we wszystkich branżowych programach promocji (BPP) realizowanych w latach 2020-2022.

Najważniejsze zmiany dotyczą:

 • wprowadzenia możliwości realizacji przez przedsiębiorców działań promocyjnych mających na celu nawiązanie współpracy z organizacjami międzynarodowymi,
 • uzupełnienia kodów PKD w dwóch programach promocji (BPP polskich specjalności żywnościowych i BPP maszyn i urządzeń),
 • aktualizacji wykazu imprez targowych, na których zostaną zorganizowane stoiska informacyjno-promocyjne,
 • doprecyzowania zapisów dotyczących misji wyjazdowych i zawartości raportów z misji,
 • wprowadzenia możliwości połączenia misji wyjazdowej z udziałem w wydarzeniach odbywających się w ramach udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju,
 • doprecyzowania katalogu dodatkowych działań promocyjnych przyczyniających się do rozwoju e-eksportu. 

KOMUNIKAT! Informujemy przedsiębiorców, że stoisko informacyjno-promocyjne na targach Pure London w 2022 r.  w ramach BPP Moda polska zostanie zorganizowane podczas edycji pierwszej (lutowej) tego wydarzenia. 

KOMUNIKAT! Informujemy przedsiębiorców, którzy wzięli udział w Konkursie do programu Go to Brand w 2019 r., że nastąpiły następujące zmiany dotyczące wydarzeń w 2020 r., na których zostaną zorganizowane stoiska informacyjno-promocyjne:

 • BPP usług prozdrowotnych – dokonano zmiany imprezy w Azerbajdżanie z targów BIHE (które już nie są organizowane) na Azerbaijan International Travel and Tourism Fair,
 • BPP mody polskiej – dokonano zmiany imprezy w ZEA z Dubai International Fashion Week na Arab Fashion Week (edycja jesienna).

Ponadto w 2020 r. zostaną zorganizowane stoiska informacyjno-promocyjne na następujących wydarzeniach, których wcześniej nie było w BPP:

 • BPP IT/ICT – Money 20/20 w Holandii,
 • BPP usług prozdrowotnych –  World Travel Market w Wlk. Brytanii.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi programami promocji.

 

Materiały

Program promocji branży sprzętu medycznego​_wersja z 21.10.2020 r.
DHM​_Sprzęt​_medyczny​_-​_BPP​_Brand​_2022​_21102020.pdf 0.29MB
Program promocji branży polskich specjalności żywnościowych​_wersja z 01.07.2020 r.
DHM​_Polskie​_Specjalności​_Żywnościowe​_-​_BPP​_Brand​_2022​_01072020.pdf 0.66MB
Program promocji branży Moda polska​_wersja z 14.08.2020 r.
DHM​_Moda​_Polska​_-​_BPP​_Brand​_2022​_14082020.pdf 0.29MB
Program promocji branży meblarskiej​_wersja z 5.10.2020 r.
DHM​_Meble​_-​_BPP​_Brand​_2022​_05102020.pdf 0.29MB
Program promocji branży maszyn i urządzeń​_wersja z 01.10.2020 r.
DHM​_Maszyny​_i​_urządzenia​_-​_BPP​_Brand​_2022​_01102020.pdf 0.31MB
Program promocji branży kosmetycznej​_wersja z 6.11.2020 r.
DHM​_Kosmetyki​_-BPP​_2022​_6112020.pdf 0.29MB
Program promocji branży biotechnologii i farmaceutyków​_wersja z 20.10.2020 r.
DHM​_Biotech​_-​_BPP​_Brand​_2022​_20102020.pdf 0.29MB
Program promocji branży usług prozdrowotnych​_wersja z 20.10.2020 r.
DHM​_​_Usługi​_prozdrowotne​_-​_BPP​_Brand​_2022​_20102020.pdf 0.29MB
Program promocji branży budowy i wykańczania budowli​_wersja z 01.07.2020 r.
DHM​_Budowa​_i​_wykańczanie​_budowli​_-​_BPP​_Brand​_2022​_01072020.pdf 0.29MB
Program promocji branży części samochodowych i lotniczych​_wersja z 01.10.2020 r.
DHM​_Części​_samochodowe​_i​_lotnicze​_-​_BPP​_Brand​_2022​_01102020.pdf 0.31MB
Program promocji branży jachtów i łodzi​_wersja z 09.01.2020 r.
DHM​_​_Jachty​_i​_łodzie​_-​_BPP​_Brand​_2022​_09012020clean1.pdf 0.29MB
Program promocji branży IT/ICT​_wersja z 26.10.2020 r.
DHM​_​_IT​_-​_BPP​_Brand​_2022​_26102020.pdf 0.29MB
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
10.11.2020 15:03 Agata Kubel-Grabau
Pierwsza publikacja:
23.04.2019 15:50 Monika Waćkowska-Kabaczyńska