W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podpisanie porozumienia między RDOŚ a Lubuską Izbą Rolniczą

06.04.2022

Porozumienie zakłada partnerską współpracę w zakresie przekazywania wiedzy i doświadczenia, służących ochronie środowiska na terenach wiejskich i w zakresie produkcji rolnej. Jednym z założeń współdziałania jest publikacja artykułów redagowanych przez pracowników RDOŚ w Gorzowie na łamach magazynu „Rolniczy Puls”.

Dwóch mężczyzn ubranych w marynarki, pozuje do zdjęcia, ściskając sobie dłonie. W drugiej ręce każdy z nich trzyma białą zapisaną treścią porozumienia.

Oficjalne podpisanie porozumienia miało miejsce 5 kwietnia br. w siedzibie Lubuskiej Izby Rolniczej (LIR) w Zielonej Górze. Pod treścią dokumentu podpisy złożyli Józef Kruczkowski- Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska oraz Stanisław Myśliwiec- Prezes Zarządu LIR.

Treści przekazywane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska będą dotyczyły m.in. produkcji rolnej i przedsięwzięć podejmowanych na terenach rolnych, realizowanych w zgodzie z obowiązującym prawem i zasadami ochrony środowiska. Kolejnym obszarem tematycznym artykułów będzie prowadzenie działalności rolniczej na obszarach objętych formami ochrony przyrody, w tym obszarach Natura 2000.

Teksty opracowywane przez RDOŚ będą również związane z realizacją inwestycji z zakresu Odnawialnych Źródeł  Energii, dobrymi praktykami w rolnictwie, a także zapobieganiem i likwidacją konfliktów środowiskowych w rolnictwie i na terenach wiejskich.

Porozumienie zakłada także udział w spotkaniach i konferencjach dotyczących tematyki ochrony środowiska i ochrony przyrody na terenach wiejskich.

Pierwszy z artykułów, które zostaną przygotowane przez RDOŚ, będzie dotyczył biogazowni na terenie województwa lubuskiego. W tekście zostanie przedstawiony sposób funkcjonowania biogazowni oraz szereg korzyści i zalet płynących z zastosowania tego właśnie odnawialnego źródła energii w gospodarstwach rolnych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}