W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie wypadku drogowego– sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

15.07.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o popełnienie przestępstwa polegającego na tym że w dniu 09 marca 2021 r. w Szczecinie na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu – al. Boh. Warszawy spowodowała wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Citroen C3 nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki, na skutek czego jego pasażer doznała obrażeń ciała na okres dłuższy niż 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk.

temida2

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 09 marca 2021 r. podejrzana kierowała samochodem osobowym marki Citroen C3, na skrzyżowaniu ul. Ku. Słońcu – al. Boh. Warszawy naruszając nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy w ruchu drogowym w ten sposób, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną wjechała w momencie gdy na sygnalizatorze był sygnał czerwony, a następnie powodując nieumyślnie wypadek zderzyła się z kierującym motocyklem m-ki Suzuki. 

 

Na skutek wypadku mężczyzna kierujący motocyklem m-ki Suzuki doznał obrażeń ciała w postaci złamania części bliższej kości piszczeli lewej, otarcia naskórka twarzoczaszki oraz przedniego ześlizgu II kręgu szyjnego, wskutek czego doszło do naruszenia czynności narządu ciała, jakim jest lewa kończyna dolna na okres trwający dłużej niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk.    

Podejrzana (lat 56) w chwili wypadku była trzeźwa. Nie była ona wcześniej karana sądownie.    

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo z art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.07.2021 10:39 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
15.07.2021 10:39 Roman Urbański