W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprawca przemocy stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie

18.02.2021

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że: w okresie od 2015r. do 26 października 2020r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny, w ten sposób, że m.in. wszczynał awantury podczas których ubliżał pokrzywdzonym słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, groził oraz stosował przemoc fizyczną w postaci szarpania i popychania, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk i inne.

temida3

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad wspólnie zamieszkującymi z nim rodzicami, bratem oraz babką. W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia i zdrowia. Nadto mężczyzna wielokrotnie zakłócał wypoczynek nocny, a także zastraszał rodzinę, a wobec rodziców i brata stosował przemoc fizyczną w postaci m.in. szarpania i popychania. 

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 25) w przeszłości nie był karany sądownie. Przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. 

 

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 207 § 1 a kk  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
18.02.2021 10:59 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
18.02.2021 10:58 Roman Urbański