W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zasiądzie na ławie oskarżonych - sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie.

20.07.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin – Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 31 marca 2021r. w Szczecinie posiadał znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii

temida

          W dniu 31 marca 2021r. funkcjonariusze  Policji udali się do mieszkania podejrzanego, celem doprowadzenia go do Aresztu Śledczego w Szczecinie w związku z orzeczoną wobec niego karą pozbawienia wolności. W trakcie czynności związanych z wykonaniem nakazu doprowadzenia u mężczyzny ujawniono woreczek foliowy z zawartością amfetaminy o wadze ponad 78 gram. 

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu. 

                    Mężczyzna (l. 44) był dotychczas wielokrotnie karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa. W toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.  Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
20.07.2021 08:43 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
20.07.2021 08:43 Roman Urbański