W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

11.10.2021

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z innymi uczestnikami ruchu drogowego, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

toga

 

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 5 maja 2021r. podejrzany jadąc droga powiatową nr 1709Z samochodem osobowym marki Fiat Ducato nie zachował należytej ostrożności i nie obserwował  w prawidłowy sposób pola jazdy.  Dojeżdżając do kolumny stojących pojazdów nie zachował prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami, uderzył w znajdujący się  przed nim pojazd marki Opel, a następnie zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat Doblo.  Na skutek zderzenia kierowca tego pojazdu doznał m.in. obrażeń ciała w postaci złamania trzonu mostka, natomiast pasażer pojazdu wielofragmentowego złamania łopatki, zwichnięcia stawu biodrowego oraz wielofragmentowego złamania kości ramieniowej. Obrażenia te naruszyły  czynności narządów ciała  pokrzywdzonych na okres powyżej 7 dni.

Podejrzany (lat 36) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie.

 Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.10.2021 15:04 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
11.10.2021 15:04 Roman Urbański
{"register":{"columns":[]}}