W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprawca posiadania znacznej ilości narkotyków stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście w Szczecinie.

22.02.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin – Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie w dniu 26 czerwca 2020 r. w Szczecinie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilość substancji psychotropowej w postaci 111,79 grama amfetaminy tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

temida3

Prokurator Rejonowy Szczecin – Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Jak ustalono w dniu 26 czerwca 2020r. funkcjonariusze Policji podczas wykonywania obowiązków służbowych, w trakcie przeszukania pokoju mieszkalnego zamieszkałego przez podejrzanego ujawnili 4 woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Nadto mężczyzna posiadał karton zawierający woreczki foliowe oraz 2 wagi elektroniczne. Powołany do sprawy biegły stwierdził, że zabezpieczony proszek o łącznej wadze 111,63 grama zawiera w swoim składzie substancję o działaniu narkotycznym, psychostymulującym w postaci siarczanu amfetaminy. Ilość ta pozwalała na odurzenie około 558 osób.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. 

Podejrzany (lat 34) przyznał się do zarzucanego mu czynu. W przeszłości był już karany sądownie. 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
22.02.2021 10:22 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
22.02.2021 10:22 Roman Urbański