W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprawcy rozboju staną przed sądem – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód w Szczecinie.

14.09.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin – Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o dokonanie rozboju przy użyciu przemocy oraz dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia mienia o łącznej wartości 2050 zł, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk i inne .

temida

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin –Zachód w Szczecinie. Do zdarzenia doszło w  dniu 8 lutego 2021r. około godz. 19:40 w Policach.  Jeden z podejrzanych w pewnym momencie zaszedł drogę pracownikowi jednej z polickich pizzerii, a następnie go popchnął. Pokrzywdzony próbował uciec jednak podejrzany go dogonił, po czym szarpał za kurtkę, bił oraz kopał. W trakcie szarpaniny zdjął z pokrzywdzonego kurtkę, w której znajdowały się kluczyki do samochodu oraz słuchawki marki Apple, którą następnie zabrał. W tym czasie drugi z podejrzanych stał obok i przyglądał się zajściu. Pokrzywdzony prosił go o pomoc oraz by zabrał kolegę jednak podejrzany nie reagował na prośby. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony utracił także torbę do rozwożenia pizzy, w której znajdował się terminal obsługi kart płatniczych.  W związku ze zdarzeniem  pokrzywdzony doznał obrażeń wargi górnej,  które spowodowały u niego naruszenie czynności narządu ciała na okres do 7 dni. Łączna wartość utraconego w związku z tym przestępstwem mienia wyniosła 2050 zł.

W wyniku sprawnych działań Policji podejrzani zostali zatrzymani. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzani ( lat 23 i 18) w przeszłości nie byli karani. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu.

Za przestępstwo rozboju określone w art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.09.2021 11:08 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
14.09.2021 11:08 Roman Urbański