W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprawca m.in. przemocy stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie

08.06.2021

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o to, że: w okresie od 2014 r. do 26 sierpnia 2018 r. w jednej z miejscowości powiatu stargardzkiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad zamieszkującą z nim pokrzywdzoną, w ten sposób, że wszczynał awantury podczas których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżał, a także stosował przemoc fizyczną tj. o czyn z art. 207 § 1 kk oraz usiłowania doprowadzenia przemocą do obcowania płciowego inną kobietę, tj. o czyn z art. 197 § 1 kk.

temida

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną. W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których ubliżał kobiecie oraz ją poniżał. Nadto podczas wszczętych awantur bił pokrzywdzoną po różnych częściach ciała, popychał, wykręcał ręce a także groził jej pozbawieniem życia. Natomiast w dniu 26 sierpnia 2020r. gdy kobieta chciała opuścić podejrzanego zażądał od niej zwrotu przekazanych jej na przechowanie pieniędzy, a gdy odmówiła dusił ją za szyję oraz ściskał za ramię. 

W toku prowadzonego śledztwa ustalono także, że w dniu 30 sierpnia 2020r. podejrzany usiłował stosując przemoc trzykrotnie doprowadzić do obcowania płciowego inną pokrzywdzoną, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na stawiany opór oraz ucieczkę kobiety.

 

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 51) nie był dotąd karany sądownie. Mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

 

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 197 § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
08.06.2021 09:12 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
08.06.2021 09:12 Roman Urbański