W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

13.10.2021

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

temida

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 15 czerwca 2021r. na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Stolarskiej w Nowogardzie podejrzany prowadząc  samochód marki VW naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w ten sposób że nie obserwował przedpola jazdy i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy jadącemu z przeciwnego kierunku samochodem marki Ford. Na skutek zderzenia pojazdów jadąca z podejrzanym pasażerka doznała obrażeń ciała w postaci m.in. złamania kończyny górnej oraz stłuczenia obu kolan, w następstwie czego doszło u niej do naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

Podejrzany (lat 31) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie.

W toku postepowania prokurator na mieniu podejrzanego dokonał zabezpieczenia majątkowego.

 Za zarzucany podejrzanejmu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.10.2021 16:10 Roman Urbański
Pierwsza publikacja:
13.10.2021 16:10 Roman Urbański
{"register":{"columns":[]}}