W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wypadek z udziałem karetki

19.01.2021

19 stycznia 2021 r. w Czernicy pow. wrocławski doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów,w tym karetki transportowej, ktora przewozono trzy kobiety ze szpitala do domu

Na drodze tył karetki pogotowia i ratownicy

Łącznie w obu pojazdach podróżowało pięć osób. Po otrzymaniu o godz. 13:29 zgłoszenia, w ciągu 10 minut na miejsce zdarzenia dojechały pierwsze strażackie zastępy. Ogółem w działaniach ratowniczych wzięło udział 24 strażaków i 8 samochodów.

            Równocześnie ze strażakami dojechały dwie karetki pogotowia ratunkowego. Po dokonaniu rozpoznania, stwierdzono, że kierująca samochodem, ze względu na zdeformowaną karoserię i odniesione obrażenia, nie jest w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kobiety i ewakuowali ja na zewnątrz.  Poszkodowana uskarżała się na ból kręgosłupa, lewej nogi i klatki piersiowej.

Obrażenia odniosły także dwie kobiety w podeszłym wieku przewożone karetką transportową. Wszystkim poszkodowanym pomocy udzielił przybyły lekarz.  Na jego prośbę strażacy użyczyli szyny Kramera potrzebnej do unieruchomienia ręki jednej z poszkodowanych. Po zaopatrzeniu poszkodowane kobiety zostały odwiezione do szpitala.

Lech Lewandowski. Fot. KM PSP Wrocław

           

Zdjęcia (2)