W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” – III tura. Nowa szansa jeszcze w tym roku!

13.10.2020

Organizacje pozarządowe jeszcze w tym roku staną przed kolejną szansą otrzymania dotacji! Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nowy nabór w ramach otwartego konkursu ofert na projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe wspierające rodziny. Na oferty czekamy do 4 listopada.

Po pierwsze Rodzina!

– Dla instytucji, która kieruje polską polityką rodzinną na ma nic ważniejszego niż stworzenie warunków umożliwiających obywatelom realizację planów o posiadaniu szczęśliwej rodziny. W związku z tym jest to jeden z naszych głównych priorytetów – podkreśla wiceminister Barbara Socha, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polityki Demograficznej.

Dostrzegając ciekawe pomysły i ogromny potencjał organizacji pozarządowych, organizatorzy podjęli decyzje o ogłoszeniu trzeciej tury konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. O dotację mogą się ubiegać instytucje, które za dobro społeczne uznają trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz ukierunkowane są na jego rozwój. Pod uwagę zostaną wzięte te projekty, które mają na celu wspieranie małżeństw jako najlepszego środowiska opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci i przygotowanie par do radzenia sobie z trudnościami czy konfliktami w życiu rodzinnym.

Aby wystartować w konkursie, trzeba mieć doświadczenie w działaniu na rzecz rodziny i zaprezentować projekt jednej, zrealizowanej już wcześniej inicjatywy. Wysokość dofinansowania wynosi od 50 000 zł do 1 500 000 zł, natomiast wkład własny nie jest wymagany.

Oferty należy składać do 4 listopada poprzez formularz na stronie: https://www.witkac.pl/#/contest/view?id=13882 Aby to zrobić trzeba wcześniej założyć własne konto.

Nagrodzone projekty będą realizowane w okresie od 27 listopada do 31 grudnia 2020 r., a wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 13 listopada.

Wszystkie niezbędne informacje na temat przygotowania oferty i udziału w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” – III tura można znaleźć w Regulaminie konkursu załączonym poniżej, a na pytania zainteresowanych odpowiada Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej pod adresem mailowym konkurs.ppr.20.3@mrips.gov.pl.

Materiały

Regulamin Konkurs "Po Pierwsze Rodzina" III tura
Regulamin​_PPR​_III.pdf 0.72MB