Otwarcie ostatniego odcinka S6 między Słupskiem a Leśnicami

24.06.2026

Ostatni odcinek S6 między Słupskiem a Leśnicami otwarty! To ponad 40 km trasy i nieprzerwane połączenie drogą ekspresową między Trójmiastem a Szczecinem. W uroczystości udział wzięli premier RP Donald Tusk, minister infrastruktury Dariusz Klimczak oraz wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz.

Otwarcie ostatniego odcinka S6 między Słupskiem a Leśnicami
W ramach inwestycji między Słupskiem a Lęborkiem wybudowano:
  • 5 nowych węzłów drogowych: Budy, Bobrowniki, Rzechcino
  • najdłuższą estakadę na całej S6 - ponad 245-metrowy obiekt nad doliną Łupawy
  • 24 przejścia dla zwierząt.
Zamontowano również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz elementy ochrony środowiska, takie jak ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniami ochronno-naprowadzającym oraz zasadziliśmy zieleń. Dodatkowo powstał kanał technologiczny, kanalizacja deszczowa, rowy drogowe, urządzenia melioracyjne, zbiorniki retencyjne oraz retencyjno-infiltracyjne.
 
Wartość umów na realizację tych trzech odcinków wyniosła 1,27 mld zł.
{"register":{"columns":[]}}