W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nabór na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

13.08.2021

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza kandydatów na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka do składania aplikacji do 7 września br.

Logo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

31 października kończy się kadencja polskiego sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC). W związku z tym na początku grudnia Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przedstawi Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy kandydatury trzech polskich prawników, spośród których Zgromadzenie wybierze nowego sędziego ETPC.

Szczegółowe informacje na temat procedury ubiegania się o rekomendację Rządu RP na to stanowisko dostępne są na stronie MSZ.

Europejski Trybunał Praw Człowieka

Europejski Trybunał Praw Człowieka jest międzynarodowym sądem, orzekającym w sprawie skarg na naruszenie praw i wolności zawartych w „Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności” oraz jej Protokołach dodatkowych. Skargę do Trybunału może wnieść każda osoba, organizacja pozarządowa lub grupa jednostek, która uważa się za ofiarę naruszenia praw zawartych w Konwencji lub Protokołach dodatkowych przez Państwo–Stronę Konwencji.

Materiały

Ogłoszenie dla kandydatów na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
Ogłoszenie dla kandydatów na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.pdf 0.45MB