W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Minister Piotr Mazurek na seminarium „Cyfrowe włączanie młodzieży”

30.06.2021

30 czerwca Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek, wziął udział w wirtualnym seminarium „Cyfrowe włączanie młodzieży” współorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

TT_FRSE_30_06_2021_V2

Minister podczas wydarzenia podkreślił, jak cenne są inicjatywy, w których rozwijane są kompetencje cyfrowe, nie tylko ludzi młodych, zwłaszcza w czasach przyspieszającej za sprawą pandemii cyfryzacji społeczeństwa.

Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej zauważył, że wydarzenia odbywające się w Internecie dają niewątpliwą możliwość uczestnictwa większej ilości młodych ludzi, niż spotkania odbywające się stacjonarnie. Dzięki temu od lutego br. rząd z powodzeniem zorganizował aż 7 dużych konferencji konsultacyjnych Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia a także konsultacje nowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

- Przyspieszenie procesów cyfryzacyjnych w moim przekonaniu, ułatwia dostęp do różnego rodzaju wydarzeń publicznych. Przykładem są realizowane przez rząd konsultacje strategii na rzecz młodzieży, w które udało się nam zaangażować ponad 3 tys. młodych osób. Również kilka tysięcy osób wzięło udział w konsultacjach nowego Stypendium Premiera. - powiedział Piotr Mazurek, sekretarz stanu
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wydarzenie stworzyło przestrzeń dla aktywistów młodzieżowych z krajów Grupy Wyszehradzkiej, Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów
i omówienia zagadnień związanych z integracją cyfrową młodych ludzi. Jest to szczególnie ważne, czasach pandemii COVID-19, gdzie wzajemna pomoc jest niezwykle cenna i ważna.

- W czasie pandemii kilkanaście tysięcy wolontariuszy zaangażowało się w pomoc seniorom. Obecnie ponad 100 organizacji młodzieżowych wspiera akcję promocji szczepień. Tylko dzięki wzajemnej solidarności jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym zagrożeniem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomaganie drugiemu człowiekowi. - podkreślił Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Podczas seminarium zostały zaprezentowane i omówione wyzwania i możliwości wynikające
z cyfryzacji pracy z młodzieżą. Przedstawiono również inspirujące praktyki i narzędzia rozwijające kompetencje cyfrowe młodych ludzi oraz omówiono możliwości międzynarodowej współpracy młodzieży w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

 

{"register":{"columns":[]}}