W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

VI posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

29.10.2020

29 października 2020 r. miało miejsce VI posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, które było jednocześnie spotkaniem z Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyną Orłowską oraz pracownikami GovTech. Głównym punktem spotkania było przedstawienie zarysu zmian w przyznawaniu Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Spotkanie odbyło się dzięki Pełnomocnikowi Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotrowi Mazurkowi.

VI posiedzenie RDzMP

W pierwszej części przemawiali Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, który wyraził zadowolenie, że Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest pierwszym organem, z którym konsultowane są zmiany, zapowiedziane przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Następnie Justyna Orłowska opisała w skrócie Program Młodych Liderów, który składa się z trzech filarów: zwolnienie z PIT umów stażowych i praktykanckich, jednej bazy staży oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podziękowała także za możliwość konsultacji z tak ważnym gremium jakim jest Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Następnie przedstawione zostały obecne zasady przyznawania Stypendium.

W drugiej części miało miejsce ćwiczenie dotyczące zasad Stypendium, w którym członkowie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem przedstawiali swoje pomysły i sugestie. Dotyczyły one m.in. kwestii zgłaszania kandydatów, ich oceny i oceniania ich osiągnięć naukowych, sportowych czy społecznych.

Zdjęcia (1)