W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piotr Mazurek na Ogólnopolskim Forum Polityki Młodzieżowej

26.04.2021

Piotr Mazurek, Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej wziął udział w Ogólnopolskim Forum Polityki Młodzieżowej organizowanym przez Młodzieżową Radę m.st. Warszawy. Forum ma przybliżyć uczniom z całej Polski programy wszystkich ugrupowań politycznych, a także promować społeczeństwo obywatelskie. Podczas spotkań online młodzież będzie też zgłaszać postulaty, które zostaną przesłane do władz Warszawy i rządu.

Piotr Mazurek na Ogólnopolskim Forum Polityki Młodzieżowej

Wśród poruszonych tematów był uchwalony jednogłośnie 20 kwietnia rządowy projekt wzmacniający młodzieżowe rady na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego. Dzięki wprowadzonym zmianom młodzi radni zyskają więcej uprawnień i będą mieli zagwarantowane wsparcie swojego samorządu, m.in. w zakresie zwrotu kosztów dojazdów młodzieżowych radnych na posiedzenia rady.

Przygotowanie projektu wprowadzonych zmian, których inicjatorem był Minister Piotr Mazurek zostało poprzedzone bardzo szerokimi konsultacjami  ze stroną samorządową oraz środowiskami młodzieżowymi. „Rządowy projekt wzmacniający młodzieżowe rady przy jednostkach samorządu terytorialnego jest zwieńczeniem procesu, w który zaangażowane było bardzo wiele podmiotów i środowisk.

Ten proces zaczął się jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu i w skład gremiów przygotowującego założenia projektu wchodzili przedstawiciele wszystkich opcji politycznych” – powiedział Piotr Mazurek. Pełnomocnik Rządu do spraw polityki młodzieżowej dziękował młodym ludziom za zaangażowanie w sprawy społeczne - nawet jeśli macie inne poglądy to jestem wdzięczny, że się angażujecie, że sprawy publiczne nie są Wam obojętne, bo to znaczy że przyszłość Polski jest dla Was ważna i to jest coś co nas łączy.