W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

V posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

27.09.2022

27 września 2022 r. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się V posiedzenie plenarne Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2021-2024. W posiedzeniu udział wziął Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński oraz Sekretarz Stanu w KPRM, Wiceprzewodniczący Kds.PP, przedstawiciel KPRM w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Piotr Mazurek.

20220927_gov_V_posiedzenie_RDPP

W związku ze złożeniem rezygnacji z pełnionej funkcji przez Współprzewodniczącego Rady Łukasza Samborskiego wybrany został przez stronę pozarządową nowy Współprzewodniczący Rady Szymon Dziubicki, reprezentujący Konfederację Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej.

Posiedzenie plenarne rozpoczęto od dyskusji na temat założeń zmian w Korpusie Solidarności – Programie Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. Następnie przedstawiono sprawozdania z realizacji Programu Fundusz Inicjatyw Pozarządowych w latach 2014-2020 oraz Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19. Tematem obrad były także m.in. wyniki badań dotyczących procedury wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych w komitetach monitorujących programów na lata 2021-2027. W drugiej części spotkania z udziałem Wicepremiera prof. Piotra Glińskiego omówiono działania oraz inicjatywy Rady VII kadencji, jakie zostały podjęte w pierwszym roku jej funkcjonowania. 

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego powołanym na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.). Rada została powołana po raz pierwszy w dniu 27 listopada 2003 r. 

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest jedynym ciałem instytucjonalizującym zasadę dialogu obywatelskiego oraz współpracę pomiędzy sektorem publicznym a trzecim sektorem. Stanowi ona dopełnienie instytucji realizujących zasadę dialogu społecznego i sytuuje się obok Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu oraz Rady Dialogu Społecznego.

{"register":{"columns":[]}}