W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawdź, gdzie i jaka pomoc uchodźcom z Ukrainy jest potrzebna!

04.07.2022

Komitet ds. Pożytku Publicznego – w celu zapewnienia właściwego przepływu informacji pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a instytucjami koordynującymi w poszczególnych częściach Polski wsparcie dla uchodźców z Ukrainy – będzie do Państwa regularnie wysyłał newsletter z bieżącą listą najpilniejszych potrzeb w każdym z województw.

Sprawdź gdzie i jaka pomoc uchodźcom z Ukrainy jest potrzebna!

W załączonym  na dole niniejszego tekstu pliku umieściliśmy aktualną bazę informacji, gdzie na tą chwilę pomoc uchodźcom z Ukrainy jest najbardziej potrzebna z określeniem, jaki rodzaj pomocy jest obecnie najbardziej pilny.

Decyzją MSWiA udział NGO w pomocy dla uchodźców jest koordynowany  regionalnie. Każdy wojewoda wyznaczył koordynatora do tego zadania. Lista pełnomocników wojewodów jest dostępna pod adresem www.gov.pl/pozytek/dlaukrainy.

Przypominamy, że kontakt telefoniczny należy podejmować tylko w sytuacjach wymagających bezpośredniego kontaktu aby nie blokować linii telefonicznych. W innym przypadku prosimy o zgłaszanie oferowanej pomocy za pośrednictwem rządowej strony internetowej www.pomagamukrainie.gov.pl.

Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy i zaangażowania, także poprzez przekazywanie niniejszej wiadomości osobom i organizacjom, które mogą włączyć się w akcję #PomagamUkrainie.

 

Komitet ds. Pożytku Publicznego

Materiały

Baza​_informacji​_dot​_potrzebnego​_wsparcia​_dla​_uchodźców​_z​_Ukrainy​_-​_stan​_na​_04072022​_1700
Baza​_informacji​_dot​_potrzebnego​_wsparcia​_dla​_uchodźców​_z​_Ukrainy​_-​_stan​_na​_04072022​_1700.xlsx 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}