W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przewodniczący KdsPP apeluje o pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

25.10.2020

Czas pandemii jest trudnym okresem dla polskiego społeczeństwa, w szczególności dla jego najstarszych przedstawicieli. Wicepremier Piotr Gliński, Przewodnicy Komitetu do spraw Pożytku Publicznego apeluje do wszystkich o zgłaszanie się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, inicjatywy powołanej przez Ministerstwo Rodziny oraz Polityki Społecznej. Prośba jest szczególnie kierowana do beneficjentów programów Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w tym Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych oraz Korpusu Solidarności, a także ludzi dobrej woli.

Wicepremier Piotr Gliński

Celem tej ważnej inicjatywy MRiPS jest wsparcie starszych samotnych osób, które jak nigdy potrzebują pomocy. Przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, którzy chcą włączyć się w pomoc dla seniorów, mogą zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście udać się do lokalnego ośrodka pomocy.

W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiona zostanie dedykowana infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a są utrudnione przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. Pomoc skierowana jest głównie do osób powyżej 70. roku życia.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik placówki skontaktuje się z seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.

Gminy będą mogły zrealizować to zadanie przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami.

Materiały

https://twitter.com/PiotrGlinski/status/1320397402289963014

Zdjęcia (1)