W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przypomnienie o obowiązku zamieszczenia sprawozdań za 2017 rok

02.07.2018

Przypominamy, że 16 lipca 2018 roku (poniedziałek) mija termin na zamieszczenie w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego zatwierdzonego sprawozdania finansowego i sprawozdania merytorycznego z działalności za 2017 rok w przypadku organizacji, których rok obrotowy jest taki sam jak kalendarzowy.

Organizacje pożytku publicznego, których rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy, zamieszczają swoje sprawozdania po zakończeniu roku obrotowego do 30 listopada 2018 roku (piątek).

Organizacje, które otrzymały status organizacji pożytku publicznego w 2017 roku, po raz pierwszy zamieszczają w bazie sprawozdania za 2017 rok.

Jeśli organizacja pożytku publicznego nie zamieści w ww. terminach swoich sprawozdań za 2017 rok w bazie, nie zostanie uwzględniona w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok w 2019 roku.

Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie http://opp.mpips.gov.pl
Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją wypełniania sprawozdań za 2017 rok [do pobrania poniżej]

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres opp@niw.gov.pl lub na nr tel. 601-901-144.

Już wkrótce wszystkie informacje dotyczące organizacji pożytku publicznego będą dostępne na stronie www.niw.gov.pl.

Zdjęcia (1)