W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Spotkanie z przedstawicielami Rady Europy

02.06.2016

1 czerwca br. Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania spotkał się z przedstawicielami Rady Europy.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Prezydent Konferencji Międzynarodowych Organizacji Pozarządowych Rady Europy, Członkini Rady Ekspertów ds. organizacji pozarządowych przy Konferencji NGOs Rady Europy, Reprezentanci Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka oraz Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego Rady Europy.

Tematem spotkania była współpraca polskich organizacji pozarządowych z administracją publiczną w kontekście praw człowieka i demokracji, wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, konsultacje projektów legislacyjnych z organizacjami pozarządowymi oraz współpraca Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego z trzecim sektorem.

Podczas spotkania Pełnomocnik odpowiadał na pytania gości, przedstawiając jednocześnie obszary swoich działań, w tym założenia Narodowego Programu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który obecnie powstaje przy współpracy z reprezentantami społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Zdjęcia (4)