W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przyjęcie Programu jest ważnym zadaniem Rządu w zakresie wspierania aktywności obywatelskiej – spotkanie Pełnomocnika z Panią Premier Beatą Szydło

04.03.2016

Pani Premier Beata Szydło zaprosiła dziś Pełnomocnika Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciecha Kaczmarczyka na rozmowę, poświęconą pracom nad przygotowaniem Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Pani Premier i Pełnomocnik zgodzili się, że opracowanie i wdrożenie Programu powinno się odbywać w ścisłym dialogu ze środowiskami pozarządowymi. Debata nad szczegółowymi propozycjami programu z udziałem szerokiej reprezentacji III sektora rozpocznie się już wkrótce, podczas konferencji „Wsparcie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce – nowe otwarcie”, która odbędzie się w Kancelarii Premiera w dniu 23 marca 2016 r. Pani Premier uznała, że przyjęcie Programu jest ważnym zadaniem Rządu w zakresie wspierania aktywności obywatelskiej.