W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

RDzMP patronem projektu

22.09.2020

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia patronatu projektowi edukacyjno-kulturalnemu pn. Polacy w Służbie Niepodległej - Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920r.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem

Cele projektu jest włączenie młodzieży do obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Jak podkreśla organizator - Fundacja Służba Niepodległej - "na projekt składa się szereg wydarzeń łączących formę interdyscyplinarnego konkursu wiedzy historycznej i artystycznych form wyrazu, wzbogacony cyklem seminariów historycznych (online) prezentujących wydarzenia związane z obroną niepodległości, a także wystawa reprodukcji plakatów mobilizujących społeczeństwo do walki w obronie odradzającej niepodległości Polski. Różnorodne wydarzenia, będą miały także charakter lokalny, promujący wątki regionalne w historii Polski, a także będą angażować osoby z różnych grup wiekowych.

Tytuł i tematyka Projektu nawiązują do ogromnego wysiłku Polaków, którzy stanęli w służbie niepodległej Polski, a swoim czynem skutecznie obronili suwerenność Polski oraz Europę Zachodnią przed falą komunizmu z bolszewickiej Rosji. Poprzez przywołanie bohaterskiego wysiłku Polaków w obronie niepodległości, stawiamy sobie za cel wskazywanie wzorców dla współczesnych Polaków w zmaganiach z wieloma wyzwaniami, przed którymi dziś stajemy chcąc i dziś jednoczyć w Służbie Niepodległej."

Termin przesyłania zgłoszeń został wydłużony do 6 listopada br. Tutaj znajduje się Regulamin Konkursu.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: tutaj

Wszystkie uchwały Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem: tutaj

Zdjęcia (1)