W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy termin dla organizacji na zamieszczenie sprawozdań

W odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez organizacje pozarządowe, które w dobie epidemii, dezorganizującej całe życie społeczne, w tym funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego, wyrażały obawy o dotrzymanie terminu 15 lipca na złożenie sprawozdań ze swojej działalności, Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński przygotował rozporządzenie, przesuwające ten termin o 3 miesiące.

Organizacje pożytku publicznego będą więc miały czas do 15 października na opublikowanie na stronie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Biuletynie Informacji Publiczne merytorycznego i finansowego sprawozdania ze swojej działalności w 2019  roku. Wicepremier Piotr Gliński podjął taką decyzję na podstawie art. 15zzzzze przyjętej Tarczy Antykryzysowej.

Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu ma związek z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji, które przesunęło termin sporządzania i zatwierdzania sprawozdań finansowych.

Zdjęcia (1)