W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

„Autonomia i finansowanie organizacji działających na prowincji”

23.06.2016

Spotkanie z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego w Pyzdrach pod Poznaniem.

W dniu 21 czerwca 2016 r. Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego wziął udział w konferencji pt. „Autonomia i finansowanie organizacji działających na prowincji” zorganizowanej przez Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr”. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele organizacji społecznych, grup nieformalnych oraz aktywni liderzy.

Podczas spotkania odbyła się dyskusja dotycząca różnego rodzaju barier, ale także kierunków i szans rozwojowych dla organizacji działających na poziomie lokalnym. Celem spotkania było przedstawienie Pełnomocnikowi Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego specyfiki wiejskich organizacji oraz zaproponowanie rozwiązań, które mogłyby znaleźć się w przygotowywanym Narodowym Programie Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i umożliwiałyby m. in. równy dostęp organizacji pozarządowych na prowincji do środków finansowych.