W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów aktywnie działa!

30.10.2020

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej 30 listopada br. odbyła się wideokonferencja z udziałem Minister Marleny Maląg, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka, Prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktora Michał Sutkowski, a także przedstawicieli organizacji młodzieżowych: Adama Goleńskiego z Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski", Pauliny Nowak ze Stowarzyszenia "Studenci dla Rzeczypospolitej", Szymona Szurleja z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Konferencja 30.10

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele około 20 organizacji, które współpracują w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Minister Piotr Mazurek podkreślał, że w czasie pandemii należy bardzo rozważnie podejmować decyzję co do naszych aktywności. W imieniu Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i organizacji młodzieżowych poinformował, że w całej Polsce jest wiele środowisk obywatelskich, które chcą pomagać. Wystosował także prośbę do środków masowego przekazu, aby pokazywały aktywność młodzieży, dzielnie zajmującej się pomocą starszym i potrzebującym. Okazuje się, że młodzi ludzie bardzo chętnie niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Podkreślił, że w ciągu kilku dni ponad 60 środowisk z całej Polski zaangażowało się w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Minister Marlena Maląg podziękowała Ministrowi Mazurkowi, dzięki któremu do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów włączyło się tak dużo organizacji. Podkreśliła, że musimy dbać o siebie nawzajem w ramach solidarności pokoleniowej. Reprezentanci organizacji młodzieżowych podkreślali, że czynnie włączyli się w pomoc. Już w każdym województwie działają wolontariusze, którzy pomagają seniorom w codziennych obowiązkach. Młodzi społecznicy apelowali także do kolejnych organizacji oraz osób młodych niezrzeszonych, aby rejestrowali się na stronie wspierajseniora.pl i wzięli udział w inicjatywie rządu.

Zdjęcia (2)