W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

VII posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

04.11.2020

4 listopada 2020 r. odbyło się VII posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, na którym gościem specjalnym był Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek. Obrady prowadzili Współprzewodniczący Rady Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polityki Młodzieżowej oraz Piotr Wasilewski.

VII posiedzenie

W pierwszej części spotkania Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek rozmawiał z członkami Rady o różnych pomysłach na reformę edukacji zwłaszcza w czasach pandemii, gdy zmuszeni jesteśmy do przenoszenia nauki do sfery internetowej. Szef resortu podkreślił, że nauka zdalna nigdy nie zastąpi klasycznej nauki stacjonarnej.  Dyskusja dotyczyła także celów reformy podstawy programowej oraz szkolnictwa wyższego.

W dalszej części omówione zostały inicjatywy solidarnościowe Rady i Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej skierowane w kierunku minimalizacji skutków pandemii. Rada oficjalnie włączyła się we wspieranie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.  Następnie zostały przedstawione efekty prac zespołów roboczych Rady.

W ostatniej części spotkania omówione zostały pomysły na konkurs, który miałby być skierowany do osób działających na rzecz polityki młodzieżowej. Członkowie Rady zobowiązali się, że temat ten będzie kontynuowany, efektem czego ma być opracowanie ram takiego wyróżnienia. Następnie omówiono kwestię komunikacji i promocji działań Rady, członkowie wysłuchali także sprawozdania z badania „Jak chcą mieszkać młodzi” oraz informacji z działalności Młodzieżowego Delegata RP na 75. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Zdjęcia (4)