W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prof. Piotr Gliński Człowiekiem Wolności 2018 tygodnika „Sieci”

27.12.2018

Laureatem tytułu Człowiek Wolności 2018, nadawanego przez redakcję tygodnika „Sieci”, został Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Tytuł Człowieka Wolności redakcja tygodnika „Sieci” przyznała po raz szósty. Redakcja podkreśla, że nagrodę otrzymują osoby „dla których wolność jest wartością najważniejszą, a jej obrona i szerzenie – codzienną powinnością”.

W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Piotr Gliński wskazał, że tytuł Człowieka Wolności traktuje jako wyróżnienie dla swoich współpracowników i dla całej formacji „(…) bo rzeczywiście jesteśmy ludźmi wolności. Ale powiedziałbym nawet więcej: ludźmi wolności są nasi wyborcy. To jest nagroda dla nich. I cieszę się, bo to dobra okazja, by jeszcze raz podkreślić zasady, którymi się w swojej pracy kierujemy, by wskazać, że to właśnie my zwiększamy w Polsce przestrzeń wolności. Także przestrzeń do autentycznego dialogu i sporu. Zarówno pod względem ideowym, jak i pod względem finansowym. Każdy obywatel Polski ma prawo do korzystania ze środków, które polski podatnik przeznacza na kulturę czy wsparcie dla organizacji społecznych”.

Tytuł Człowieka Wolności dotychczas otrzymali: prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska (za 2017), były premier Jarosław Kaczyński (za 2016), prezydent Andrzej Duda (za 2015 r.), poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz (za 2014 r.) oraz historyk IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk (za 2013 r.).

Zdjęcia (1)