W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konferencja ws. młodzieżowych rad

03.08.2020

3 sierpnia Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem zorganizowała wideokonferencję, podczas której odbyły się konsultacje dotyczące przyszłych zmian w prawie mających umocnić pozycję, a także usprawnić pracę młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego wszystkich szczebli.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu młodych samorządowców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych którzy przedstawili swoje poglądy w sprawie zmian w funkcjonowaniu młodzieżowych rad gmin i miast. Uczestnicy wyrazili zadowolenie z podjęcia tego tematu przez pierwszy ustawowy organ dialogu z Młodym Pokoleniem. Młodzi ludzie uczestniczący w konferencji bardzo przychylnie odnosili się do postulatu rozszerzenia kompetencji młodzieżowych rad, a także pozytywnie wypowiadali się o propozycji ustawowego umocowania młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego wszystkich szczebli. Pojawiły się także liczne pomysły i postulaty, które wiele wniosły do dyskusji i będą miały znaczący wpływ na przyszłe zmiany ustawowe.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną konferencję, która odbędzie się już niebawem.

Zdjęcia (1)