W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kolejne organizacje dołączają do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów!

10.11.2020

10 listopada br. odbyła się kolejna konferencja z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka i Prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktora Michała Sutkowskiego.

Konferencja Minister Mazurek

Minister Piotr Mazurek ogłosił, że kolejne organizacje i środowiska włączają się w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jest to już ponad 130 środowisk.

- „Młodzi ludzie są bardzo empatyczni, są nastawieni na solidarność międzypokoleniową i chcą pomagać. Mamy cały czas kolejne zgłoszenia do Korpusu. Ale mamy także piękne świadectwa młodych ludzi, dla których uśmiech wyrażony przez maseczkę, ale widoczny szczególnie w oczach osób starszych jest najlepszą nagrodą za okazane serce drugiemu człowiekowi. Młodzi ludzie czerpią także niezwykłą radość z niesienia pomocy drugiej osobie” - podkreślał Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek.

Zaznaczył także, że często wystarczy zwykła rozmowa telefoniczna z seniorem, który potrzebuje wsparcia psychicznego.  Wskazał także, że zdarzały się przypadki, że studenci otrzymywali korepetycje od seniorów, którzy okazywali się ekspertami w pewnych dziedzinach.

-„Wolontariusze wskazują, że także korzystają na tym, że mogą nieść pomoc. Dlatego zachęcam do włączania się do Korpusu. Dobro wraca i razem przetrwamy ten trudny czas” - wskazywał Pełnomocnik.

- „Apeluję do wszystkich o solidarność, odpowiedzialność, rozwagę w tym trudnym czasie. Przede wszystkim musimy pamiętać o sobie nawzajem, o swoich bliskich, przyjaciołach i tych, którzy potrzebują pomocy. Dlatego apeluję do seniorów - pozostańcie w domu, a Korpus do Państwa dotrze. Bądźmy solidarni, bądźmy odpowiedzialni” - podkreślała Minister Marlena Maląg.

Doktor Michał Sutkowski zauważył, że być może jesteśmy w przededniu ogłoszenia narodowej kwarantanny. Apelował, aby zrobić wszystko co w naszej mocy, aby do tego nie dopuścić. Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób: dystans, dezynfekcja, maski.

Zdjęcia (1)